TT #1 Předsudky

4. února 2015 v 16:00 | Lucy |  Téma týdne

Zdravím všechny!
Dnes jsem si pro vás připravila krátký úvahový článek na téma týdne - Předsudky. Doufám, že se vám bude líbit a pokud ano, budu ráda za komentář nebo hodnocení. :) Pro více klikněte na celý článek!Proč vlastně lidé tolik soudí?
Opravdu v této době záleží jenom na vzhledu? No, přinejmenším co se týče prvního dojmu tak ano. Upřímně, všichni někdy soudíme knihu jen podle obalu. Když se potkáme s někým novým, první co si na něm všimneme jsou vlasy, oči, úsměv nebo oblečení... a podle toho, jak vypadá a jak na nás působí, vytvoříme si o něm celkový obrázek. Škoda, že to všechno může být nakonec falešné. Udivují mě někteří lidé, kteří si myslí, že když vidí, jak se člověk obléká, hned o něm ví každý špinavý detail. Ano, oblečení o nás možná hodně vypovídá, ale vezměme si příklad z filmu Anděl Páně - Petronel, když se dostal na zem, měl na sobě oblečení tuláka a všichni ho za něj považovali. Většina z těch lidí soudila jen podle vzhledu a nehledala v tom nějaký hlubší smysl. V tuto chvíli bylo rčení: šaty dělají člověka, dost trefné. Pravda byla ovšem naprosto odlišná. :) Z toho vyplývá, že soudit lidi podle vzhledu není správné a je to vlastně celkem směšné.
Když to vezmu z druhé strany, když úplně zapomeneme na vzhled... soudí lidé i jinak? Ano. Když někdo poslouchá jinou hudbu, hraje jiné hry, sleduje jiné filmy, nebo má prostě odlišné koníčky... člověk ho začne odsuzovat za to, jaký je. Ale má na to nějaké právo? Sto lidí, sto chutí a to platí i v tomto ohledu. Myslím, že to není správné a člověk by si měl uvědomit, co dělá a komu tím ubližuje. Všechny předsudky by měli jít stranou, nejdříve bychom měli poznat, jaký člověk doopravdy je - ve svém srdci. Vždycky se totiž můžeme mýlit. :) A jiní na to pak doplácí.

Zajímám se. Vždycky se zajímám. A to je můj problém.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Temnor Temnor | 13. února 2015 v 21:15 | Reagovat

Naprosto souhlasím :-(  :-)

2 KKcenka KKcenka | Web | 22. května 2015 v 22:00 | Reagovat

Nesuď knihu podle obalu - mě když se obal knížku hodně nelíbí, tak si jí třeba v knihovně nepučuju. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama